Добредојдовте на официјалните мрежи Dongguan Wenchang Electronic Co., Ltd

Профил на компанијата

Dongguan Wenchang Electronic Co., Ltd.

визија

Dongguan Wenchang Electronic Co., Ltd.

Нашата мисија и визија

Ја олеснуваме меѓусебната врска за да го подобриме квалитетот на животот и да ги претвориме вашите иновативни идеи во реалност.Се стабилизираме (Wen) со добар квалитет, измазнете (Chанг) најдобра услуга, задоволување на различните барања на клиентите и одржување на постојано подобрување.

Нашата мисија е да бидеме препознаени од нашите клиенти како светски познат производител и претпочитан партнер на кабли.

лого-ab

Dongguan Wenchang Electronic Co., Ltd.основана во 1997 година, се наоѓа во градот Хумен, градот Донггуан, провинцијата Гуангдонг, Кина.Со развивање сигурни решенија за кабел за разновидни клиенти, Wenchang обезбедува висококвалитетни кабли и жици на нашите клиенти ширум светот.

Со големи напори на целиот наш тим, нашата компанија има поминато сертификати како американски UL, канадски CSA, VDE, CCC и PSE сертификати.Нашите кабли се широко користени во разни електронски производи, индустриска опрема, опрема за индустриски роботи, медицинска периферна опрема.

Во однос на системот за управување, нашата компанија има положено сертификација за системот за управување со квалитет ISO9001-2015, сертификација на системот за управување со опасни материи IECQ-QC080000, сертификација за автомобилски систем IATF16949.

Го воспоставуваме едношалтерскиот производствен процес од цртање бакарна жица, производство на ПВЦ пластични честички, производство на модификација на TPU/PUR до производство на жица.Ние произведувамежица за приклучување, електричен кабел, кабел со обвивка, спирален кабел, рамен кабел, виножито кабел, комуникациски кабел, CMP кабел, VDE/CCC/PSE сертифициран кабел, аудио кабел, компјутерски кабел и така натаму.Нашите производи вклучуваатTPU/PUR, XL-PE, TPE, XL-PVC, PVC, силикон Гума, гума, тефлон, mPPE-PEи други кабли.Сите производи се произведуваат во строга согласност со системот за квалитет и системот за заштита на животната средина, а сите производи ги исполнуваат меѓународните барања за заштита на животната средина како што се ROHS и REACH, за да ги задоволат потребите на нашите клиенти.

Нашата компанија има професионални технички и менаџерски таленти, стабилни развојни планови, непречена и навремена испорака и задоволна услуга по продажбата.Ние веруваме дека можеме да обезбедиме подобри услуги за вас благодарение на нашето професионално знаење за жиците и каблите за напојување.Нашите инженерски и сервисни тимови се тесно со клиентите за да ги претворат нивните иновативни дизајни во реалност.

Врските можат брзо да го променат светот.Во Wenchang, ќе продолжиме да развиваме решенија за кабли и жици за клиентите.

Нашето постоење е изградено на квалитет и услуга.Инсистираме на прифатени само еколошки материјали, имаме производство усогласено со RoHS, легално работење и производство на безбедност и постојано подобрување.Нашето крајно ветување е дека сите дојдовни суровини 100% ги исполнуваат нашите регулативи за HSF (без опасни материи), сите готови производи 100% се усогласени со HSF стандардот.

Нашето ветување

„Нашето постоење е изградено на квалитет и услуга“

Состанок за деловно партнерство.Слика ракување со бизнисмени.Успешни бизнисмени се ракуваат по добра зделка.Хоризонтална, заматена

Нашите производи и пазар

Главни производи: UL Кабел за прицврстување и жица / Кабел со рамна лента / Кабел со повеќе јадра / спирален кабел / USB-кабел / компјутерски кабел / кабел за инструменти / VDE кабел за напојување / CCC кабел / CMP комуникациски кабел / Аудио кабел / Lan кабел Cat5e, Cat6... така натаму.

300Луѓе

ВКУПНО ВРАБОТЕНИ

САД $50Милион

ВКУПНИ ГОДИШНИ ПРИХОДИ

1997 година

ГОДИНА НА ОСТАВУВАЊЕ

Топ 4 пазари:

Западна Европа
%
Северна Америка
%
Јужна Азија
%
Југоисточна Азија
%

САКАТЕ ДА РАБОТЕТЕ СО НАС?