Добредојдовте на Dongguan Wenchang Електронски копродукции, ООД Официјални мрежи
 • UL-приклучок за набивање

 • Кабел за UL-кариран

 • UL-кабел за кабел

 • Спирален кабел UL

 • Кабел VDE

 • Автомобилска жица

 • Кабел за напојување

 • Кабел за комуникација

 • CCC Cable

 • PSE Cable

 • DRAG Chain Cable

 • CAN Bus Cable

 • околу01
  околу02
  околу03
  околу01
  околу02
  околу03

  Електронски копродукции Dongguan Wenchang, Ltd

  Електронски копродукции Dongguan Wenchang, Ltd основана во 1997 година, се наоѓа во градот Хамен, Донггуан Сити, провинцијата Гуангдонг, Кина. Со огромни напори на целиот наш тим, нашата компанија помина сертификати како американски UL, канадски CSA, VDE, CCC и PSE сертификати.

  Во однос на системот за управување, нашата компанија помина сертификација на системот за управување со квалитет ISO9001-2015, сертификација на системот за управување со опасни материи IECQ-QC080000, сертификација на автомобилски систем IATF16949

  Прочитај повеќе

  Електронски копродукции Dongguan Wenchang, Ltd

  Ние користиме кислород без кислород (OFC) и самиот го обработуваме проводниот бакар, 99,99% чисти електролитски бакарни проводници за да постигнеме оптимален квалитет.

  Ние поседуваме ПВЦ и ТПУ сложена машина, произведуваме сопствен изолационен материјал, ги намалуваме трошоците на материјалот.

  За над 23 години за производство на кабли, повеќе од 600 стилови UL одобрија кабел. Ние сме специјализирани во UL производството на кабли од 1997 година.

  Ние поседуваме ПВЦ и ТПУ сложена машина, произведуваме сопствен изолационен материјал, ги намалуваме трошоците на материјалот.

  Прочитај повеќе
  изберете_имг
  изберете_img2
  UL кабел

  Мерки на претпазливост за инсталација и употреба ...

  Кабелски водоотпорен спој може да се примени на животната средина со вода за да се обезбеди безбеден и сигурен конекторски спој, од кои најважно е да се постигне водоотпорен ефект, па ...